Występ zespołu ANIMATO w Domu Opieki Społecznej

30 stycznia 2018 odwiedziliśmy Dom Opieki Społecznej „Pod Brzozami” z „Koncertem Kolęd ” i przedstawieniem teatrzyku kamischibai „Opowieść wigilijna” przygotowanym przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Zainteresowanie występem było jak zawsze duże.

Koncert miał przede wszystkim sprawić radość pensjonariuszom Domu. Korzystając z tego, że kolędy można śpiewać do 2 lutego, cały program opierał się na tradycyjnych kolędach i pastorałkach. Z przyjemnością widzieliśmy, że śpiewane były one wspólnie przez członków zespołu ANIMATO i pensjonariuszy Domu. Z równie dużym zainteresowaniem pensjonariusze oglądali teatrzyk kamischibai. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawili najpierw życiorys Charlesa Dickensa, a następnie Jakub Kieczka z wielkim zaangażowaniem zaprezentował „Opowieść wigilijną”. Uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowała pani Liliana Trepczyńska – Sacała, natomiast zespół ANIMATO występował przy akompaniamencie gitarowym dyrygentki pani Donaty Kuzary.

Miło było zobaczyć radość na twarzach starszych osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu:

Opracowała: Donata Kuzara